Cotswold Big Swim One Mile 17/7/2010
Race # Surname Forename Club Age M/F Category Wave Group Swim Pos
168 King Sharna Swindon Dolphins F G 0:24:09 1
135 Biddulph Chris Army Tri M G 0:25:37 2
169 Calway Nicola F F 0:25:38 3
137 Joyner David M F 0:25:46 4
182 Smith Laura F E 0:26:21 5
142 Brown Benjamin M E 0:27:04 6
180 Brown Lisa Defence Academy Tri F E 0:28:11 7
187 Withycombe Kim Running Somewhere Else F F 0:28:23 8
190 Walsh Paul BAD Tri M G 0:28:32 9
189 Harris-Driscoll Harry M D 0:28:39 10
146 Lee William M D 0:29:01 11
128 Bent Andy Wootton Bassett Hounds M H 0:29:11 12
175 Briggs Leanne F F 0:29:12 13
143 Musson Will BAD Tri M E 0:29:13 14
193 Pulley Martin F H 0:29:23 15
171 Ingleby Kim BAD Tri F F 0:30:25 16
145 Kidd James M E 0:30:27 17
120 Chandler Alan M L 0:30:38 18
122 Gilbert Tim M K 0:30:52 19
163 Savagar Lorraine Stroud Masters F G 0:31:52 20
139 Mockford Christopher M E 0:31:56 21
138 Koutny Milos M F 0:32:02 22
132 Bashford Richard M G 0:32:14 23
147 Bradley Ross BAD Tri M D 0:32:17 24
140 Kidd Mark M E 0:32:44 25
177 Ford Caroline F E 0:33:28 26
167 Parsons Joanne F G 0:33:30 27
151 Chandler Dorothy F L 0:33:46 28
176 Joyner Samantha BAD Tri F F 0:33:50 29
181 Everard Charlotte F E 0:33:52 30
191 Pearce Mark M I 0:33:53 31
124 Dalrymple Alistair M I 0:36:21 32
165 Cheshire Susan F G 0:36:32 33
179 Monniot Charlotte F E 0:37:10 34
156 Perris Kathryn Glos Masters F J 0:37:22 35
134 Bradburn Chris M G 0:37:26 36
152 Cheung Sallie F K 0:37:29 37
186 Richards Sophie F C 0:37:38 38
161 Dean Julie F I 0:37:47 39
162 Cross Julie F H 0:37:50 40
133 Page Dave Wootton Bassett Hounds M G 0:38:18 41
136 Postlethwaite Simon BAD Tri M G 0:38:20 42
159 Dalrymple Virginia F I 0:38:24 43
129 Bradburn Nicholas M H 0:38:51 44
127 Marsland Robin M I 0:39:04 45
149 Long Richard M H 0:39:04 46
126 Dean John M I 0:39:19 47
173 Lamacraft Alexandra F F 0:39:42 48
153 Harris-Birtles Caroline F J 0:39:44 49
160 Milton Ali F I 0:40:29 50
125 Duplain Julian M I 0:40:56 51
148 Harris-Driscoll Samuel M D 0:42:16 52
154 Wemyss Lynda F J 0:42:27 53
157 Walshe Nicolette TriTalk.co.uk F I 0:42:50 54
192 Fassett Martin M G 0:42:53 55
155 Yarnold Helen Cheltenham Triathlon Club F J 0:42:54 56
131 Perry Rae M G 0:42:58 57
158 Foote Faith F I 0:43:18 58
121 Clitheroe Peter M L 0:44:55 59
123 Perris Steve M J 0:47:21 60
57 Moore Daniel Tri Team Glos M F 0:48:17 61
Cotswold Big Swim 1.9 miles (change route due to hazard in lake)
Race # Surname Forename Club Age M/F Category Wave Group Swim Pos
31 Kinsey Sean Stroud Masters M I 0:39:42 1
12 Partridge Mark Stroud Masters M I 0:40:22 2
100 Harris Nichola Romford Town F E 0:41:48 3
94 Wooddisse Jessica Stroud Masters F G 0:42:41 4
62 Newcombe Oliver David Lloyd Cardiff M E 0:43:04 5
34 Beaumont Peter David Lloyd Cardiff M H 0:43:35 6
33 Shipton Andrew Stroud Masters M H 0:44:38 7
98 Dearsley Emms Thames Turbo Tri F E 0:45:35 7
53 Goodfellow Chris M F 0:45:41 9
74 Yarde Shirley F J 0:46:31 10
9 Strang Gus M I 0:46:51 11
99 Deery Nikki Abingdon Vale Tri Club F E 0:47:03 12
50 Colvin Hugh M F 0:48:03 13
7 Armstrong Kevan Team Trisports M J 0:48:06 14
20 Thomas Andy David Lloyds Cardiff M I 0:48:08 15
36 Walsh Elliott PAC-Tri M H 0:49:09 16
69 Curry Andy M G 0:49:56 17
102 Roberts Laura David Lloyd Cardiff F E 0:50:11 18
92 Born Rachel Lake 32 South Cerney F G 0:50:13 19
101 Gregory Alison CLAMS (Cardiff Masters) F E 0:50:25 20
17 McEwan Mike Abingdon Vale Tri M I 0:50:46 21
39 Arnold Jon Stroud Masters M G 0:50:48 22
44 Pidsley William M G 0:50:53 23
37 Vodden Tom M H 0:50:54 24
67 Pitts Martin Cirencester AC M J 0:50:56 25
42 Titmarsh Jeffery M G 0:51:05 26
48 Harris Richard David Lloyd Cardiff M G 0:51:38 27
16 Unwin Nigel Bradord-o-Avon Canoe Club M I 0:51:43 28
52 Reed Carl David Lloyds Cardiff M F 0:51:44 29
M 0:51:45 30
65 Barnish Richards M I 0:52:01 31
15 Gravette Rod Tri Team Glos M I 0:52:41 32
14 Alston Mark M I 0:53:16 33
105 Binks Vikki F E 0:53:42 34
6 Taylor Simon M J 0:53:43 35
55 Smyth Kieran M F 0:53:44 36
110 Littlechild Justin Hogweed Trotters M H 0:53:45 37
104 Traynor Alison F E 0:53:48 38
19 Cunio Matthew Bath Amphibians M I 0:53:49 39
107 Kerswell Sarah Oxford Tri F I 0:54:26 40
54 Codling Robert BAD Tri M F 0:55:14 41
40 Crofts Adam M G 0:55:27 42
23 Sweeney Darren M H 0:56:12 43
49 Porter Colin BAD Tri M F 0:56:14 44
27 Dunssmore Matthew CSDCC M H 0:56:45 45
68 Roberts Paul Tri Team Glos M G 0:56:57 47
2 Davies Mike Torbay Tri M K 0:57:00 47
84 Mead Sarah Oxford Tri F H 0:57:02 48
1 Hicks Paul M K 0:57:04 49
11 Hunt Neil M I 0:57:05 50
61 Barwood Martin M E 0:57:18 51
80 Gwyer Tracy Stroud Masters Swim Club F I 0:57:19 52
56 Paddon David BAD Tri M F 0:57:22 53
60 Moore Duncan M E 0:58:03 54
8 Saunders Lewis M I 0:58:27 55
43 McDonald William M G 0:58:29 56
108 Curry Julie F G 0:58:56 57
58 Tibbles Matthew M F 0:59:23 58
73 Cole Barvara SyTri Shrewsbury F J 0:59:46 59
87 Pedraza Mara London Triathletes F G 0:59:48 60
82 Pye Elaine Banjos Cycles F H 1:00:26 61
10 Donovan Marc M I 1:00:42 62
29 John Howard Mad Triathlon Club M H 1:01:06 63
71 Waldron Alice F K 1:01:15 64
103 Thomson Jennifer F E 1:03:09 65
79 Bartlett Sara Newbury RC F I 1:03:19 66
76 Provis Sue F I 1:03:49 67
75 Armstrong Rachel Team Trisports F J 1:03:57 68
72 Wild Jane Cheltenham Tri F J 1:04:15 59
41 Waymark Douglas Cheltenham Triathlon Club M G 1:04:40 70
35 Smith Gary M H 1:04:46 71
89 Collorick-Brush Angela Tri Team Glos F G 1:04:54 72
21 Goodwin Neil M I 1:05:05 73
45 Cheung Jack Park Club Tri M G 1:05:14 74
90 Mills Victoria Oxford Tri F G 1:05:15 75
4 Yarnold Stephen Cheltenham Tri M J 1:05:26 76
22 Hooper Stephen M I 1:05:29 77
91 Radford Elizabeth Salisbury Tri F G 1:06:41 78
25 Offord Simon M H 1:07:42 79
63 Fisher Alex M E 1:09:27 80
26 Maddocks Jon Tri Team Glos M H 1:09:59 81
5 Ogden Dave Tri Team Glos M J 1:10:01 82
70 Davies Sally Torbay Tri F K 1:12:41 83
30 Kelly Gary M H 1:13:05 84
64 Watts David M D 1:13:08 85
88 Gealer Andrea Esporta F G 1:14:29 86
109 Johnson Laura F F 1:14:35 87
66 Eden George Cheltenham Triathlon Club M C 1:15:09 88
96 Loke Pui F F 1:15:58 89
28 Powell Steven Bitton Road Runners M H 1:16:15 90
77 Eden Rebecca Cheltenham Triathlon Club F I 1:21:10 91
46 Britten Anthony M G 1:22:07 92
83 Miers Claire F H 1:23:12 93
85 Bussell Victoria F H 1:24:11 94
47 Mcleod Leighton M G 1:27:16 95
78 Hornby Alison F I 1:27:34 96
38 North Paul Andover Tri M G 1:33:18 97
3 Husband Paul M K 1:34:51 98